Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone płoty drewniane błyskawicznie się dewastują i mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny wdzięk i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy zacząć od właściwego i skrupulatnego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego zależy wynik finalny własnych prac. Przed użyciem produktów do osłony i dekoracji płotów z drzewa niezbędne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Jak zabezpieczymy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, trzeba nanosić następne amalgamaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu maskuje płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi i opieki.

Zupełnie inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ten typ ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji stądtoteż służą swoim właścicielom przez długie lata.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s