Budowa balaski z Winylu na plot i furtkę ogrodzeniowa nie zada pozwolenia na budowę oraz zgłaszania tego faktu gminie wyjąwszy wyjątkowe wypadki.

Konstrukcja ploty z Winylu na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowa nie wymaga zezwolenia na to oraz sygnalizowania tego faktu starostwu powiatowemu prócz kilku przypadków.

Sztachetki PVC na ogrodzenie i bramę sztachetowa nie przewyższające poziomu 2,2 m stawiane pomiędzy dwoma sąsiednimi działkami nie potrzebują żadnych formalności oficjalnych. Dotyczy to tez ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:

  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i pozostałych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń w sąsiedztwie dróg prywatnych a także wew. nie będących drogami publicznymi)
  2. budowa płotu przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy sztachetki PVC na plot i furtę ze sztachet dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym bądź urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru budowy ogrodzenia powinno określać gatunek ogrodzenia, procedurę dokonania jego montażu a także proponowany dzień rozpoczęcia budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia należy doczepić deklaracje o prawie do dysponowania posiadłością w zamysłach budowlanych i jeśli jest to potrzebne przez starostwo szkic ogrodzenia.

Czasem do budowy ploty PVC na plot i furtę sztachetowa potrzebne są ponadprogramowe uzgodnienia tj. np. akceptacja zarządcy drogi na lokalizacje wjazdu.

Konstrukcje ogrodzenia można rozpocząć po 30 dobach od zgłoszenia planowania jego konstrukcji, o ile urząd nie wniesie przedtem protestu. Protest może zaistnieć w sytuacji, gdy zamierzane balaski z plastyku na plot i furtkę sztachetowa jest nieprawidłowe z uzgodnieniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym planowanej drogi. W sytuacji gdy projektowane sztachety PVC na plot i bramkę sztachetowaprzypuszczalnie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi bądź mienia, np. przez blokowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować otrzymania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamiaru stawiania płotu jest ważne przez dwa lata. Wstrzymanie rozpoczęcia robót przez ten czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia i w wypadku ochoty postawienia ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s